wpis w: Bez kategorii | 0

Relacja z konkursu w Głubczycach.

W sobotę 18 grudnia reprezentacja naszego szkolnego chóru „Piano-Forte”, czyli Marysia, Karolina i Oliwier wraz z p. Machnik pojechali do Głubczyc. Tam odbywał się konkurs chóralny „Silesia Cantat” o nagrodę Głubczyckiego Anioła. Nagranie całego chóru wysłaliśmy już w listopadzie, a w sobotę jury, złożone z polskich i czeskich chórmistrzów oceniało wszystkie nadesłane prezentacje. W czasie, kiedy jury oglądało i oceniało nagrania, reprezentacje wszystkich chórów wzięły udział w wykładzie i warsztatach. Uczyliśmy się jak prawidłowo wymawiać słowa w utworach anglojęzycznych pod czujnym uchem p. Stawickiej, mieliśmy indywidualne zajęcia z emisji głosu z p. Bujak ćwiczyliśmy utwory do wspólnego wykonania podczas koncertu galowego i bawiliśmy się świetnie podczas warsztatów z p. Podzielny. Na próbę wspólną z chórem „Echo” z Czech zeszliśmy na salę gimnastyczną.

Po obiedzie rozpoczął się w auli Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Głubczycach – koncert galowy. Rozdano nagrody dla wszystkich chórów za najlepsze cechy zaprezentowane w nagraniach oraz nagrody Głubczyckiego Anioła dla najlepszego zespołu w każdej z trzech kategorii. My otrzymaliśmy Głubczyckiego Aniołka za bardzo dobry kontakt artystyczny chóru w dyrygentem, Anioła w naszej kategorii otrzymał chór dziecięcy z Czech, zaś p. Machnik otrzymała nagrodę specjalną – Stonavską Barborkę za wzorową pracę chórmistrzowską. Cieszymy się bardzo z naszych osiągnięć!

Następnie wysłuchaliśmy koncertu czeskiego chóru „Echo”, a na koniec wspólnie wykonaliśmy „Ave verum” W.A. Mozarta oraz kolędę „Za Gwiazdą” J. Maklakiewicza.

Wróciliśmy  bardzo zmęczeni, ale pełni pozytywnych wrażeń. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie nas do udziału w tym konkursie!

Poniżej zdjęcia z wizyty w Głubczycach (K.Machnik) i nagrania zgłoszone do konkursu (POPP)