Trasa wycieczki nie należała do dystansowo długich, natomiast podejścia dostarczały mnóstwa wrażeń. Grupa rozpoczęła wędrówkę w Zawoi Markowej, następnie dotarła do Schroniska na Markowych Szczawinach, skąd po przerwie udała się przez Przełęcz Brona na Babią Górę. Zejście ze szczytu poprowadzone było przez Główniak, Kępę, Sokolicę aż na Przełęcz Lipnicką skąd wszyscy wrócili do Pszczyny.
W trakcie wycieczki uczestnikom szeroko przybliżona została historia terenu, przekazano również szczegółowe informacje na temat większości aspektów związanych z Babiogórskim Parkiem Narodowym oraz jego fauną i florą. Przedstawiono historię budowy babiogórskich schronisk, pierwszych wejść na szczyt i „wojny na pędzla”. Omówione zostały liczne kwestie dotyczące ekologii, różnorodnych form ochrony przyrody a także zmian w środowisku roślinnym, jakie zachodzą na terenie parku. Dużą uwagę poświęcono również ciekom wodnym i budowlom hydrologicznym, które znajdowały się na trasie wycieczki a także ich wpływowi na środowisko. Uczestnicy, ze względu na kapryśność Królowej Beskidów nie mieli zbyt wiele możliwości podziwiania beskidzkich i nie tylko, panoram. Pomimo deszczu w końcowej fazie wszyscy zadowoleni zeszli na Krowiarki. Wycieczka dostarczyła jej uczestnikom wielu doznań i również wiele nauczyła.
Uczniowski Klub Sportowo – Turystyczny „DIABLAK” poprzez swoją działalność łączy pokolenia. „Turystyka łączy pokolenia” to również program Zarządu Głównego PTTK, w którym klub bierze czynny udział. Bardzo cieszy fakt, że w tej właśnie niedzielnej wycieczce wzięło udział 46 osób a najmłodsza uczestniczka miała zaledwie 8 lat i dzielnie radziła sobie przez całą drogę. Połączyliśmy pokolenia, wśród uczestników były osoby reprezentujące prawie każdą grupę wiekową i wszyscy razem tworzyli bardzo zgrany zespół. Zespół, który wymieniał się doświadczeniami, wzajemnie się wspierał i pomagał.
[galeria=208]
Więcej zdjęć [url=http://www.skkt-diablak.pszczyna.edu.pl/galerie/galerie_2014_2015/07.09.2014_babia_gora/07.09.2014_babia_gora.php]tutaj.[/url]