Ceramiczne warsztaty na zakończenie roku szkolnego w szkole w Studzienicach
W dniu 19 czerwca w Szkole Podstawowej w Studzienicach odbyła się pierwsza część warsztatów ceramicznych, w których wzięło udział 10 uczniów – uczestników zajęć plastycznych. Na początku Pani Magdalena Kunysz-Pudełko przybliżyła dzieciom temat związany z gliną – jej pochodzenie, sposób i miejsce wydobycia oraz sposób obróbki. Po krótkim wstępie dzieci z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do pracy. Lepili z tego plastycznego materiału miseczki, dzbanuszki, talerzyki oraz pięknie ozdobione pudełka. Teraz stworzone gliniane naczynia będą wypalone, a po wakacjach zostaną pomalowane. Tymi ciekawymi warsztatami grupa plastyków ze Studzienic zakończyła tegoroczne zajęcia. Dziękujemy Pani Magdalenie Pudełko za poświęcony czas, przekazanie wiedzy oraz przeprowadzenie warsztatów ceramicznych.
Fot. własne.
więcej aktualności

Jubileuszowy X Turniej Wyciskania Sztangi przeszedł do historii…
Niesamowitą siłą, determinacją i bardzo dobrą techniką wykazali się uczestnicy jubileuszowej X edycji turnieju dla młodzieży szkół ponadpodstawowych powiatu pszczyńskiego.

Prezentacja multimedialna/film z matematyki – konkurs powiatowy
Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej zaprasza do udziału w powiatowych konkursie na prezentację multimedialną / film z matematyki.

Prace młodych plastyczek z POPP wyróżnione w międzynarodowym konkursie.
Amelia Krosny podopieczna pani Marceliny Deki i Aleksandra Wloch podopieczna pani Karoliny Błaszczyk w gronie zakwalifikowany do wystawy pokonkursowej w 46. Międzynarodowym Konkursie Plastycznym dla Dzieci i Młodzieży „Moja Przygoda w Muzeum”.
