Ekowarsztaty z POPP w SP w Górze

wpis w: Bez kategorii | 0

Kolejne ekowarsztaty za nami. Tym razem do naszej ekospołeczności dołączyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. J.Korczaka w Górze. Efektem ponad dwugodzinnej pracy były znakomite prace wykonanych w technice monotypi czyli jednego odbicia. Temat przewodnim warsztatów była oczywiście ekologia. Zanim grupa młodych i bardzo zdolnych plastyczek przystąpiła do pracy, próbowała odpowiedzieć na pytanie „Czym jest powietrze?” i opowiedzieć o wpływie zanieczyszczenia powietrza na zdrowie ludzkie i przyrodę. Materiały jakie zostały użyte do prac to: prasa drukarska, tusze zagęszczone, wałki drukarskie, bloki A3 techniczne białe i kolorowe, ołówki i gumki, temperówki, stare gazety.

Bardzo dziękujemy pani Agnieszce Wojtali (dyrektor szkoły w Górze) za pomoc w organizacji spotkania, pani Katarzynie Marcińczyk-Jarek za obecność i całej grupie za wykonaną pracę i ogromne zaangażowanie w tworzenie prac.

Warsztaty w Górze były kolejnym po Studzionce, Mizerowie, Kryrach i Łące spotkaniem w roku szkolnym 2019/2020 w ramach cyklu ekowarsztatów plastycznych skierowanych do placówek oświatowych powiatu pszczyńskiego, których głównym celem jest rozwijanie uzdolnień i zainteresowań artystycznych dzieci oraz ich wrodzonych możliwości twórczych w toku różnorodnych działań plastycznych. Warsztaty odbyły się w ramach projektu edukacyjnego Nie Dokarmiaj Smoga a przygotowały je panie Anna Haka-Otręba i Magdalena Kunysz-Pudełko.