JEDYNKA na otwarcie Szkolnej Izby Regionalnej w SP 1 w Pszczynie
W dniu 22 maja w SP 1 Pszczyna w Pszczynie miało miejsce wydarzenie podczas którego dyrektor POPP pan Marcin Bienioszek odebrał z rąk dyrektora Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Pszczyńskich pana Witolda Wiktorczyka „Złoty Laur Jedynki” dla naszej placówki za wieloletnią współpracę i wsparcie krzewienia regionalizmu Ziemi Pszczyńskiej. Bardzo dziękujemy za to wyróżnienie! Oprawę artystyczną wykonał Dziecięcy Zespół Regionalny 'Jedynka’ pod opieką pani Danuty Abramowicz-Heczko i pani Aleksandry Niemiec.
Wręczenie pamiątki odbyło się przy okazji uroczystego otwarcia Szkolnej Izby Regionalnej im. Petera von Hochberg 7. Księcia von Pless w którym uczestniczyli książę Peter wraz z małżonką Anne, Dariusz Skrobol – burmistrz Pszczyny, zastępca burmistrza Magdalena Czarnecka, prezes Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej pan Jacek Patyk, dyrektorzy szkół, uczniowie oraz goście związani z placówką. Zapraszamy do obejrzenia filmowego skrótu z tego wydarzenia o szczegółach którego można przeczytać TUTAJ.
Fot. Piotr Łapa z Urzędu Miejskiego w Pszczynie + własne
więcej aktualności

Poznaliśmy laureatów powiatowego konkursu z matematyki
Magda, Antek, Piotr, Roksana i Amelia zostali laureatami w Powiatowym Konkursie na Prezentację multimedialna/film z matematyki.

Plener malarski koła plastycznego w pszczyńskim Skansenie
Młodzi artyści z koła plastycznego w POPP promowali bezpłatne zajęcia podczas pleneru malarskiego w czasie trwania „Małego Brzyma” w pszczyńskim Skansenie…

Radość i Piano-Forte w katowickim NOSPR
Zespół Dziecięcy Radość i chór Piano-Forte wystąpiły w niedzielne popołudnie 31 maja w koncercie w katowickim NOSPR.
