Zespół JEDYNKA na wycieczce w Żorach
W czwartek 16 maja br. zespół JEDYNKA udał się na wycieczkę pociągiem do Żor, gdzie zwiedził Muzeum Miejskie z jego bogatymi zbiorami związanymi z historią i etnografią regionu. W dziale afrykańskim mogliśmy poznać życie codzienne, kulturę i sztukę ludów Afryki Zachodniej a w szczególności, życie tamtejszych dzieci. Zwiedzanie miasta uatrakcyjniła przejażdżka francuską dwupoziomową karuzelą wyposażoną w 34 figury z powieści Juliusza Verne’a oraz ręcznie malowanymi ilustracjami, przedstawiającymi Żory w ubiegłym stuleciu. Na koniec, w amfiteatrze przylegającym do zabytkowego muru obronnego, zrobiliśmy próbę generalną przed występem na Małym Brzymie i zadowoleni wróciliśmy do Pszczyny.
Danuta Abramowicz-Heczko (POPP)
Aleksandra Niemiec (SP1 Pszczyna)
Fot. własne
więcej aktualności

Poznaliśmy laureatów powiatowego konkursu z matematyki
Magda, Antek, Piotr, Roksana i Amelia zostali laureatami w Powiatowym Konkursie na Prezentację multimedialna/film z matematyki.

Plener malarski koła plastycznego w pszczyńskim Skansenie
Młodzi artyści z koła plastycznego w POPP promowali bezpłatne zajęcia podczas pleneru malarskiego w czasie trwania „Małego Brzyma” w pszczyńskim Skansenie…

Radość i Piano-Forte w katowickim NOSPR
Zespół Dziecięcy Radość i chór Piano-Forte wystąpiły w niedzielne popołudnie 31 maja w koncercie w katowickim NOSPR.
