Jedynka w Skansenie z pieśniami i tańcami ślaskimi

wpis w: Bez kategorii | 0

W dniach 5-6 czerwca na rynku w Pszczynie miały odbyć się dwie duże imprezy folklorystyczne tj. „Mały Brzym” i „Duży Brzym” czyli coroczne Spotkania pod Brzymem w formule przeglądu dziecięcych i dorosłych zespołów regionalnych. Niestety pandemia po raz drugi z rzędu zmusiła organizatorów do odwołania imprezy i przeniesienia jej na inny termin (prawdopodobnie wrzesień 2021 r.). Dziecięcy zespół „Jedynka” postanowił jednak zrealizować krótki program w którym zaprezentował śląskie pieśni i tańce, z nadzieją że Mały Brzym mający dwudziestoletnią tradycje będzie mógł być kontynuowany bez przeszkód. W repertuarze znalazła się scenka „Na pszczyńskim targowisku”, prezentacja dawnych zabawek w piosence „Takie stare, takie pstre” oraz taniec „Krzyżok” i „Skoko wrona”.

Zespół do występu przygotowały Danuta Abramowicz- Heczko i Aleksandra Niemiec. „Jedynce” przygrywa młodzieżowa kapela pod kierunkiem Stanisława Kokota i Tomasza Marca. Całość przedsięwzięcia mogła się odbyć w pięknych plenerach Skansenu „Zagroda Wsi Pszczyńskiej”, dzięki uprzejmości pani dyrektor Dominiki Gonciarz.

Nagranie wideo + zdjęcia: POPP

Przypomnijmy, że nie tak dawno część zespołu „Jedynka” miała okazję wziąć udział w nagraniu do telewizyjnego programu który można zobaczyć tutaj > Jedynka w TVP3 Katowice