Koła plastyczne – relacje z zajęć we wrześniu

wpis w: Bez kategorii | 0

W roku szkolnym 2020/2021 w POPP działać będzie 7 kół młodego plastyka, 6 w szkołach gminy Pszczyna i jedno w szkole powiatowej. Po trzech latach przerwy zajęcia plastyczne wracają do ZSP w Jankowicach i SP 7 w Ćwiklicach. Opiekunem grup w obu szkołach jest pani Marcelina Deka. Pozostałe koła prowadzą: pani Anna Haka-Otręba w ZSP w Czarkowie, pani Maria Bartas w ZSP w Studzienicach, pani Gabriela Prusko w SP 1, SP 4 i SP 5 w Pszczynie i pani Magdalena Kunysz-Pudełko w ZS3 w Pszczynie.  Poniżej pierwsze relacje z zajęć młodych plastyków, którym w roku szkolnym 2020/2021 życzymy wytrwałości, cierpliwości i kreatywności podczas zajęć 🙂

 

Relacja z zajęć koła plastycznego w Czarkowie.

Na pierwszych wrześniowych zajęciach plastycy tworzyli wizje superbohaterów ratujących świat. Zajęcia odbywały się na podwórku szkolnym. Kolejne spotkania będą poświęcone portretom nauczycieli. Za pomocą suchych pasteli młody narybek przedstawi popiersie wybranego nauczyciela. Ogromnie cieszymy się ze spotkań i działań artystycznych na żywo!

Relacja z zajęć w Powiatowym Zespole Szkół nr 3 Specjalnych w Pszczynie.

Z radością ruszyliśmy od początku września z zajęciami POPP w ZS3S w Pszczynie. Zajęcia mają charakter plastyczno-ceramiczny i uczęszczają na nie najmłodsi uczniowie szkoły z klasy 1-3. Trzy klasy spotykają się na zajęciach 1 raz w tygodniu, pragniemy podzielić się zdjęciami wykonanych prac 😉

Relacja z zajęć młodych plastyków z SP 4 w Pszczynie. Korzystając ze słonecznej pogody pani Gabriela Prusko zabrała podopiecznych do pszczyńskiego parku na spacer, przy okazji którego uczniowie mieli okazję zaobserwować oznaki jesieni.

Relacja z zajęć kół plastycznego z Ćwiklic i Jankowic. Pierwsze prace wykonane zostały w technikach graficznych np. kalkografi – prasując żelazkiem, farbami na koszulkach i torbach bawełnianych. Chwalimy się często wykonanymi pracami na szkolnych korytarzach w ramach wspólnych wystaw na gazetkach.