Koła historyczne POPP na wycieczce w Krakowie.

wpis w: Bez kategorii | 0

Koła historyczne POPP na wycieczce w Krakowie.

Tuż przed Świętami Wielkanocnymi członkowie kół historycznych „Historia dla dociekliwych” oraz „Enter dla historii” udali się w wycieczkę do Krakowa aby wziąć udział w lekcji muzealnej w Zamku Królewskim na Wawelu “Wyprawa z Królami po władzę”, podczas której zdobyli wiedzę na temat eksponatów znajdujących się na zamku. Uczniowie rozwijali umiejętności logicznego myślenia oraz korzystania z wiedzy historycznej w praktyce. Mieli również czas na zwiedzanie i obejrzenie tego fascynującego miasta. Dzięki przygotowanym lokalizacjom mogli zapoznać się z najważniejszymi zabytkami starego miasta, na temat których mieli znaleźć parę ciekawostek oraz wykonać zdjęcia.

Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius w murach którego mogli poczuć nastrój dawnej uczelni. Na sam koniec udało nam się obejrzeć grający zegar znajdujący się na jednej ze ścian okalających wewnętrzny dziedziniec kamienicy. Codziennie (o pełnych godzinach) przy dźwiękach muzyki „Gaudeamus Igitur, wokół zegara porusza się pochód osób związanych z dziejami Uniwersytetu Jagiellońskiego. W orszaku znajdują się figury przedstawiające m.in.:  królową Jadwigę, króla Władysława Jagiełłę, czy Hugona Kołłątaja.

Nasi maturzyści zapewnili sobie dobrze zdaną maturę skacząc na jednej nodze wokół pomnika Adama Mickiewicza, co wg zwyczaju krakowskiego ma zapewnić im powodzenie:)

Weronika i Nina.

Organizatorami wyjazdu byli nauczyciele historii  – opiekunowie obu kół: pani Agnieszka Chlebek-Rolska i pan Stanisław Janosz.

Fot. własne

więcej aktualności