Koło Młodego Plastyka w ZS3 w Pszczynie – relacja z zajęć

wpis w: Bez kategorii | 0

Koło Młodego Plastyka w Zespole Szkół nr 3 Specjalnych prowadzi pani Magdalena Kunysz-Pudełko. Uczniowie uczestniczący w zajęciach wykonali kartki świąteczne dla Seniorów mieszkających w Pszczynie w ramach projektu MEN „Razem na święta”, z wielką precyzją i starannością rysowali kredkami akwarelowymi różne motywy świąteczne na specjalnym papierze.

Młodsza grupa uczniów dużo w tym okresie malowała – odbijając różne faktury, malując gąbką lub palcami. Starsi lepili z gliny aniołki i lampiony w kształcie choinki. Powstały również śmieszne miseczki –zwierzaki dziobaki. Wykorzystując zasuszone liście i szklane słoiki uczniowie wykonali jesienne lampiony. Malowane, kolorowe choinki – każda inna i piękna – zdobią szkolne korytarze.

Koło może pochwalić się sukcesem uczestnika zajęć: Fabian Klimczak zdobył nagrodę w 8 edycji ogólnopolskiego konkursu na dziecięcą i młodzieżową grafikę, Grafikalia 2021, organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Głownie. Temat konkursu brzmiał: „Jedna z wielu dróg”, nadesłano 158 prac z całej Polski.