Koło Młodego Plastyka ze Studzienic – relacja z zajęć.

wpis w: Bez kategorii | 0

Koło Młodego Plastyka ze Studzienic – relacja z zajęć.

Koło Młodego Plastyka ze Studzienic uczestniczyło w minionych tygodniach w trzech ciekawych wydarzeniach z których relację przedstawiamy poniżej.

Fot. Maria Bartas – opiekun koła.

W dniu 23 stycznia uczestniczki zajęć plastycznych wzięły udział w zajęciach „Wieczorynki z dawnych lat”, których organizatorem była Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie. Głównym bohaterem spotkania był Mis Uszatek. Dzieci poznały jego historię, zobaczyły bajkę oraz zapoznały się z książkami, których jest bohaterem. Podczas tego spotkania był czas na zabawy plastyczne oraz wspólne rozmowy o przygodach Uszatka. Podczas zajęć dziewczynki tworzyły nowe przygody Misia, o których pięknie opowiadały. To spotkanie z Wieczorynką bardzo się wszystkim podobało i już czekają na następne!

W dniu 2 lutego w Miejsko – Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie odbył się „Bal postaci z bajek”. Dziewczynki ze Studzienic wzięły w nim udział w pięknych strojach nawiązujących do różnych bajkowych postaci. Podczas balu dziewczynki znakomicie bawiły się przy muzyce oraz brały udział w różnych zabawach muzyczno – ruchowych. Było też malowanie twarzy i robienie tatuaży. Tak spędzony wieczór przyniósł młodym plastyczkom wiele radości.

W sobotę 3 lutego uczestniczki zajęć plastycznych ze Studzienic wzięły udział w warsztatach plastycznych w skansenie, których organizatorem było Stowarzyszenie LGD „Ziemia Pszczyńska”. Podczas spotkania wykonały pachnące zawieszki z wykorzystaniem wosku, olejków zapachowych oraz suszonych kwiatów. Z pięknie zapakowanymi, własnoręcznie wykonanymi zawieszkami wróciły do domu.

więcej aktualności