Koło Młodego Plastyka ze Studzienic – relacja z zajęć.
Koło Młodego Plastyka ze Studzienic uczestniczyło w minionych tygodniach w trzech ciekawych wydarzeniach z których relację przedstawiamy poniżej.
Fot. Maria Bartas – opiekun koła.
W dniu 23 stycznia uczestniczki zajęć plastycznych wzięły udział w zajęciach „Wieczorynki z dawnych lat”, których organizatorem była Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie. Głównym bohaterem spotkania był Mis Uszatek. Dzieci poznały jego historię, zobaczyły bajkę oraz zapoznały się z książkami, których jest bohaterem. Podczas tego spotkania był czas na zabawy plastyczne oraz wspólne rozmowy o przygodach Uszatka. Podczas zajęć dziewczynki tworzyły nowe przygody Misia, o których pięknie opowiadały. To spotkanie z Wieczorynką bardzo się wszystkim podobało i już czekają na następne!
W dniu 2 lutego w Miejsko – Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie odbył się „Bal postaci z bajek”. Dziewczynki ze Studzienic wzięły w nim udział w pięknych strojach nawiązujących do różnych bajkowych postaci. Podczas balu dziewczynki znakomicie bawiły się przy muzyce oraz brały udział w różnych zabawach muzyczno – ruchowych. Było też malowanie twarzy i robienie tatuaży. Tak spędzony wieczór przyniósł młodym plastyczkom wiele radości.
W sobotę 3 lutego uczestniczki zajęć plastycznych ze Studzienic wzięły udział w warsztatach plastycznych w skansenie, których organizatorem było Stowarzyszenie LGD „Ziemia Pszczyńska”. Podczas spotkania wykonały pachnące zawieszki z wykorzystaniem wosku, olejków zapachowych oraz suszonych kwiatów. Z pięknie zapakowanymi, własnoręcznie wykonanymi zawieszkami wróciły do domu.
więcej aktualności

Jubileusz 25-lecia działalności POPP – relacja z koncertu
W dniu 1 października w PCKulu odbył się uroczysty koncert w którym udział wzięli byli i obecni pracownicy POPP oraz zaproszeni goście.

Instrumentalna i wokalna oprawa Gali Złotych Laurów 2025
Antonina, Sandra, Maksymilian i Paweł wystąpili podczas Gali Złote Laury Przewodniczącego Rady Powiatu i Starosty Pszczyńskiego.

Stanisław Janosz z 𝐌𝐞𝐝𝐚𝐥𝐞𝐦 „𝐙𝐚 𝐙𝐚𝐬ł𝐮𝐠𝐢 𝐝𝐥𝐚 𝐏𝐨𝐰𝐢𝐚𝐭𝐮 𝐏𝐬𝐳𝐜𝐳𝐲𝐧́𝐬𝐤𝐢𝐞𝐠𝐨”
Odznaczenie przyznała Rada Powiatu Pszczyńskiego w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć.
