Uczestnicy zajęć koła „Enter dla Historii” i „Historia dla dociekliwych” w Tyńcu i w Czechowicach

wpis w: Bez kategorii | 0

Uczestnicy zajęć koła „Enter dla Historii” i „Historia dla dociekliwych” w Tyńcu i w Czechowicach

W sobotę 18 listopada uczestnicy zajęć pozaszkolnych „Enter dla Historii” które prowadzi pani Agnieszka Chlebek-Rolska brali udział w warsztatach „W średniowiecznym scriptorium” w Opactwie Benedyktynów w Tyńcu. Uczniowie zostali zapoznani ze średniowiecznymi metodami i technikami kopiowania ksiąg. Sami mogli spróbować swoich sił pisząc gęsim piórem oraz na woskowych tabliczkach. Ponadto zwiedzili mury klasztoru i poznali bogatą historię zakonu Benedyktynów w Polsce.

Opiekunami podczas wycieczki byli nasi nauczyciele, wspomniana już pani Agnieszka Chlebek-Rolska i pan Stanisław Janosz. Ogromne i bardzo serdeczne podziękowania dla pana Piotra Cygana dyrektora PZS 2 w Pszczynie za pomoc w transporcie:-)

W czwartek 30 listopada uczestnicy zajęć „Historia dla dociekliwych” oraz ” Enter dla Historii” uczestniczyli w seansie filmowym w kinie Czechowicach -Dziedzicach. Młodzi pasjonaci historii udali się na film Ridleya Scotta ” Napoleon”. „Film jest warty obejrzenia. Ciekawe w nim jest to, że zostały ukazane nie tylko wątki historyczne, ale także ciekawostki na temat życia prywatnego Napoleona. Wątki historyczne, które nie zawsze były zgodne z faktami zachęciły nas do dyskusji na temat filmu.”- Patrycja i Zosia

Fot. p.ACH-R.

więcej aktualności