Młodzi plastycy stacjonarnie i zdalnie (min. dla Maciusia Cieślika)

wpis w: Bez kategorii | 0

Koła Młodego Plastyka działające w ramach POPP kontynuują pracę w formie stacjonarnej i zdalnej. W tej pierwszej grupie są plastycy uczący się w Zespole Szkół nr 3 specjalnych w Pszczynie. Zajęcia w ostatnich tygodniach spędzali na lepieniu i szkliwieniu prac plastycznych. Wzięli również udział w XXIV Wojewódzkim Konkursie Plastycznym dla dzieci i młodzieży z niepełnością intelektualną, ruchową oraz niepełnosprawnościami sprężonymi pn. „Moi przyjaciele” oraz szkolnym konkursie pn. „Kolorowy Świat bez smoga” organizowany w ramach projektu edukacyjnego Nie Dokarmiaj Smoga, który prowadzimy w POPP. Dzięki uprzejmości opiekuna koła pani Magdaleny Kunysz Pudełko prezentujemy kilka prac młodych plastyków.

 

Koła Młodego Plastyka działające w SP nr 7 w Ćwiklicach i ZSP w Jankowicach które prowadzi pani Marcelina Deka pracują zdalnie. Uczestnicy tworzą prace o różnej tematyce. Ostatnio młodzi plastycy tworzyli prace na LICYTACJE DLA (NIE)MAŁEGO WOJOWNIKA MACIUSIA – Walka z SMA które można zobaczyć i nabyć poprzez licytację. Zachęcamy do licytowania!

 

Koło Młodego Plastyka działające w ZSP w Studzienicach pod opieką pani Marii Bartas z własnej inicjatywy (dziewczynek z klasy IV) zainicjowało akcję charytatywną na allegro wspierająca zbiórkę pieniężną dla Maciusia Cieślika. Dziewczynki wykonały obrazy malowane na szkle i nie tylko, które jeden z rodziców umieszcza na allegro. Oczywiście strona z aukcjami cały czas się zmienia, dodawane są nowe prace. Zachęcamy wszystkich do zaglądania na stronę i licytowania prac Aukcja – kliknij tutaj!

 

Młodzi plastycy oraz opiekunowie (i my również) mieliśmy nadzieję, że początkiem grudnia wrócimy do normalnych zajęć bo te „komputerowe” w takim wymiarze czasowym jak obecnie, nie są korzystne dla zdrowia. Niestety wiemy od soboty, że nie będzie to możliwe a rozłąka ze szkołą potrwa do 17 stycznia.

Wszystkim podopiecznym życzymy wytrwałości i cierpliwości.