„Mój sposób na relaks i powrót do równowagi” – konkurs plastyczny, podsumowanie.

wpis w: Bez kategorii | 0

Koła plastyczne działające w POPP rozstrzygnęły wewnętrzny konkurs organizowany przez nauczycieli pn. Mój sposób na relaks i powrót do równowagi”. Konkurs rozpoczął się pod koniec 2022 r, trwał do końca marca br. i odbywał się w ramach projektu ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Laureatom (podopiecznym) kół plastycznych z ZS3, SP w Czarkowie, SP w Jankowicach, SP w Ćwiklicach oraz SP 5 w Pszczynie wręczono drobne upominki rzeczowe oraz dyplomy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i licznie oddane prace. Opieke merytoryczną sprawowali opiekunowie kół plastycznych.

(Dobre zdrowie psychiczne w okresie dzieciństwa jest warunkiem optymalnego rozwoju, efektywnego uczenia się, budowania satysfakcjonujących relacji z ludźmi, dbania o własne zdrowie fizyczne i samodzielnego radzenia sobie w dorosłym życiu. W związku z tym młodzi ludzie zarówno w okresie dziecięcym jak i dorastania potrzebują wsparcia. Pozytywny klimat szkolny wpływa na poprawę samopoczucia, odczucie szczęścia, poczucie przynależności, zdolność młodego człowieka do radzenia sobie ze zmianami, stresem. Ponadto wpływa na ograniczenie całej gamy negatywnych uczuć jak np. strach, niepokój, przygnębienie czy utrata motywacji. Zdobyte w tym okresie umiejętności pozytywnego myślenia, racjonalnej oceny i poszukiwania rozwiązań trudnych sytuacji życiowych, pozwolą zachować równowagę emocjonalną przeciwdziałając depresją i myślom samobójczym. Ochrona zdrowia psychicznego młodych ludzi jest więc inwestycją na przyszłość. Zdrowie psychiczne dzieci i osób dorastających kształtuje się dzięki pozytywnym doświadczeniom we wczesnym okresie życia w kontaktach rówieśniczych oraz z opiekunami i kompetentnymi rodzicami, nauczycielami. Działaniami z otoczenia – rodziców i nauczycieli).

Laureaci kół plastycznych ze szkół podstawowych w Jankowicach, Ćwiklicach i SP 5 w Pszczynie (opiekun pani Marcelina Deka): 
Grace Tegomo, Matylda Krosny, Karolina Komraus, Michał Żemła, Agata Szyszka, Nadia Piech, Milena Sojka, Patryk Szczerbowski, Oliwier Tarka

Laureaci z koła plastycznego w szkole podstawowej w Czarkowie (opiekun pani Anna Haka-Otręba): Ewa Czylak, Rozalia Moskwa, Igor Machnik.

Laureaci z koła plastycznego w ZS3 w Pszczynie (opiekun pani Magdalena Kunysz-Pudełko): Agata Kondraciuk, Emilia Stryczek, Wiktoria Krawczyk, Klaudia Szczypce, Emilia Dybaś, Natalia Marszołek.

Laureaci z koła plastycznego w SP w Studzienicach (opiekun pani Maria Bartas): Zuzanna Śliwa, Ewelina Bojdoł i Nikola Galoch.