Koło rękodzieła w szkole w Pielgrzymowicach

wpis w: Bez kategorii | 0

Koło rękodzieła w szkole w Pielgrzymowicach

Koło rękodzieła w Szkole Podstawowej w Pielgrzymowicach rozpoczęło działalność w październiku 2023 r.

Na zajęcia zapisało się 24 uczniów z klas II-VI. W ramach zajęć uczyliśmy się pracy z gliną, poznawaliśmy jej właściwości i sposoby obrabiania. Poznaliśmy metodę wałeczkową i metodę „z plastra”. Wykonaliśmy wiele przedmiotów takich, jak: dynie- ozdoba jesienna, aniołki- na kiermasz bożonarodzeniowy zorganizowany w szkole, kubeczki na przybory szkolne,  kominki na świeczki typu „tealight” oraz ptaszki na drewnianych nogach-jako upominek dla sponsorów  festynu.

Naszą „twórczością” mogliśmy się pochwalić właśnie podczas festynu rodzinnego zorganizowanego przez Radę Rodziców działającą przy naszej szkole. Podczas dnia otwartego dla przedszkolaków zorganizowaliśmy warsztaty lepienia z gliny, co cieszyło się ogromnym powodzeniem. Każde dziecko. wykonany przez siebie przedmiot, po wysuszeniu, otrzymało do domu. Poznaliśmy też metodę pracy na kole garncarskim, o tyle niełatwą, że koło jest napędzanie siłą nóg. Udało nam się wykonać przepiękne miseczki na drobiazgi. Każdy wyrób po wysuszeniu należało wyszlifować i pomalować farbą.

Ponadto próbowaliśmy robótek ręcznych na drutach i na szydełku. W okresie przed świętami wielkanocnymi uczyliśmy się haftu gobelinowego wykonując mini obrazki z elementami świątecznymi. Jednak praca z gliną dała dzieciom więcej radości. Wielu uczestników tegorocznych zajęć zadeklarowało swój  udział w kole w przyszłym roku.

Opiekun: Barbara Bazgier- Woźny.

Fot. POPP i  BBW.

więcej aktualności