Podsumowanie sportowo-rekreacyjnych zajęć w POPP

wpis w: Bez kategorii | 0

Podsumowanie sportowo-rekreacyjnych zajęć w POPP

W kończącym się roku szkolnym nasi nauczyciele wychowania fizycznego prowadzili w swoich macierzystych szkołach zajęcia sportowo-rekreacyjne, które przez cały rok cieszą się dużą popularnością.

W Liceum Chrobrego zajęcia z piłki nożnej i piłki siatkowej dla chłopców prowadzi pan Artur Zemlak. Jego podopieczni w tegorocznym współzawodnictwie szkolnym zajęli I miejsce w powiecie, I miejsce w rejonie i III miejsce w Województwie w piłce nożnej 6-osobowej. Oprócz tego brali udział w imprezach organizowanych przez POSiR w Pszczynie w ramach ferii zimowych (Turniej Dzikich Drużyn).

W Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie zajęcia siatkarskie dla chłopców i dziewcząt prowadzi pani Joanna Wrzeszcz. Bardzo liczny i systematyczny udział młodzieży w zajęciach pozwala przygotować reprezentacje szkoły do rywalizacji w Mistrzostwach Powiatu. W grudniu i w czerwcu z inicjatywy min. pani Joasi odbyły się turnieje siatkarskie „dla chętnych” uczniów. Turniej Mikołajkowy i Turniej Plażówki na obiektach POSiR Pszczyna.

W Liceum w Gilowicach zajęcia z gier drużynowych oraz ścianki wspinaczkowej organizuje pani Marta Mroczka. W piłkę siatkową i nożną halową grają licealiści na sali gimnastycznej tamtejszego liceum a na ściankę wspinaczkową PRIMAVERA do Bielska-Białej jeżdżą zarówno licealiści jak uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Woli.

W Szkole Podstawowej nr 6 w Pszczynie i nr 1 w Goczałkowicach zajęcia szachowe prowadzi pan Paweł Więcek. Oprócz co tygodniowych spotkań młodzi szachiści mają okazję rywalizować w ramach wewnętrznego Owocowego Turnieju Szachowego w którym nagrodami są…owoce i warzywa ;-). Oba turnieje organizowane są we współpracy POPP z Stowarzyszeniem Pszczyńskie Szachy.

W auli budynku Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 przy ulicy Ks. Bp. Bernarda Bogedaina 24 pani Anna Żemła-Krajewska prowadzi zajęcia z judo, których uczestnikami są uczniowie szkół podstawowych powiatu pszczyńskiego. Dodatkowo raz w roku w grudniu młodzi judocy jadą do Będzina na turniej mikołajkowy na zaproszenie tamtejszego klubu Judo.

W strzelnicy Bractwa Kurkowego w Pszczynie swoje zajęcia z młodzieżą i dziećmi prowadzi pani Alicja Chrapkiewicz. Cotygodniowe spotkania podczas których podopieczni trenują technikę utrzymania lufy oraz koncentrację i precyzyjne oddawanie strzałów, przeplatane są okazjonalnymi turniejami i udziałem w Międzyszkolnej Lidze Strzeleckiej.

Przy Szkole Podstawowej w Kobielicach odbywają się zajęcia rowerowo-kolarskie przy współpracy z klubem UKS Avatar, które maja na celu przede wszystkim zachęcenie dzieci i młodzieży do uprawiania turystyki rowerowej. Podczas zajęć dzieci w wieku 4-7 lat ćwiczą technikę panowania i jazdy na rowerze. Zawodnicy licencjonowani każdy trening na szosie podporządkowują zbliżającym się zawodom. Od późnej jesieni do wczesnej wiosny zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywają się w sali gimnastycznej Kobielickiej szkoły. W sezonie wiosna-jesień młodsi zawodnicy dobrowolnie biorą udział w zawodach rowerowych a starsi w kolarskich wyścigach dla klubów. Zajęcia z grupą Wentylków prowadzą nasi pracownicy pan Wojciech Magulski i pan Marcin Bienioszek oraz pan Rafał Sekta z grupą zawodników licencjonowanych.

więcej aktualności