Powiatowe konkursy – odbiór nagród!

wpis w: Bez kategorii | 0

Szanowni laureaci powiatowych konkursów: historycznego, filozoficzno-literackiego i plastycznego (Kropla-Woda-Życie) informujemy, że wszystkie nagrody przekazaliśmy do sekretariatów waszych szkół i od 9 czerwca będziecie mogli je odebrać. Pozostawimy również podziękowania dla nauczycieli. Prosimy was (lub waszych rodziców) o przesłanie MMS na nr 517 067 500 lub mailem na biuro@popppszczyna.pl jednego zdjęcia z dyplomem i nagrodą (worek z logo POPP), które dołączymy do galerii na www i FB POPP.

 

Jeszcze raz bardzo serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursach. Mamy nadzieję, że „do zobaczenia” w kolejnych konkursach organizowanych przez naszą placówkę w roku szkolnym 2020/2021.

 

 

Końcem kwietnia powołane przez dyrektora POPP jury oceniło prace, które napłynęły na powiatowe konkursy organizowane przez naszą placówkę. Poniżej lista laureatów w każdym z konkursów.

 

Konkurs filozoficzno-literacki „ Jak żyć” – edycja 2020.

Komisja konkursowa w składzie: p. Mirella Lubecka, p. Urszula Ryguła i p. Barbara Wawrzyczek (pomysłodawca konkursu) oceniała prace niezależnie.  Ostateczne wyniki uzyskano po zsumowaniu ocen członków komisji. Prace odznaczają się różnorodnością ujęcia tematu, niektóre z nich – dojrzałością refleksji, ocen, spostrzeżeń, wypowiedzi  są relatywnie długie, co świadczyć może o rzeczywistym zaangażowaniu piszących.

Kategoria: szkoły podstawowe

Wyróżnienie I stopnia otrzymuje Nadia Kwiatoń (Szkoła Podstawowa SP nr 2 w Pawłowicach).
Dyplomy za udział otrzymuje Martyna Machoń (SP nr 3 w Pszczynie).

Kategoria; szkoły średnie

Wyróżnienie I stopnia otrzymuje Julia Tobiasz (Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Jana Pawła II w Pawłowicach)
Wyróżnienie II stopnia otrzymuje Barbara Mruszczyk (I Liceum Ogólnokształcące im B. Chrobrego w Pszczynie)
Dyplomy za udział otrzymują: Julia Nycz, Oliwia Sobeczek, Jan Franek i Patryk Ryś (wszyscy z I LO Chrobry) i Julia Zygmunt (III LO Pszczyna).

 

XVIII Powiatowy Konkurs Historyczny z okazji 100 rocznicy wybuchu II Powstania Śląskiego 1920 r i  Bitwy Warszawskiej „Cud nad Wisłą” 1920 r.

Jury w składzie p.Michał Pudełko i p.Stanisław Janosz (pomysłodawca konkursu) oceniło pracę niezależnie od siebie i postanowiło przyznać nagrody następującym uczniom:

Temat – II powstanie śląskie.
Im – Sonia Plinta (I LO im. B. Chrobrego w Pszczynie) / wykonała projekt kalendarza ściennego).
IIm – Karolina Olszowiec (I LO im. B. Chrobrego w Pszczynie) / napisała opowiadanie).
IIIm – Jakub Węglorz (ZSO im. J.Pawła II w Pawłowicach) / przedstawił sylwetkę jednego z bohaterów powstania).

Temat: Bitwa Warszawska – „Cud nad Wisłą” 1920
Im ex aeuqo – Łukasz Foks (ZSO im. J.Pawła w Pawłowicach) i Katarzyna Sikora (I LO im. B. Chrobrego w Pszczynie).
IIm – Julia Gruszczyk (ZSO im. J.Pawła II w Pawłowicach).
IIIm – Maja Kula (Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Woli).

Pozostałe osoby, które nadesłały pracę otrzymują podziękowanie za udział w konkursie.

 

Konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną zagadnień matematycznych adresowany był do uczniów szkół średnich powiatu pszczyńskiego. Prace nadesłali tylko uczniowie Powiatowe Zespołu Szkół nr 1, których prace oceniła p.Sabina Hankus.

Im – Anna Langer
IIm ex aequo – Piotr Kopeć i Magdalena Moroń
(trzeciego miejsca nie przyznano)

 

Gratulujemy laureatom i wszystkim pozostałym uczestnikom tegorocznej edycji powiatowych konkursów. Dzięki waszemu zaangażowaniu, mimo trudnego czasu w jakim znaleźliśmy się wszyscy, udało się podsumować waszą pracę i ją nagrodzić.  Serdeczne podziękowania kierujemy również do wszystkich nauczycieli, którzy wsparli was podczas pisania prac: mgr Małgorzata Ślipek -Mrozek, mgr Agnieszka Chlebek – Rolska, mgr Marzena Janusz, mgr Aleksandra Żeromska, mgr Monika Kudła i mgr Małgorzata Łukomska – Jamrozik.

Nagrody i dyplomy.

Wszystkie nagrody i dyplomy chcielibyśmy przekazać wam osobiście ale nie wiemy czy do końca roku szkolnego będzie to możliwe. Do 31 maja (mailowo, przez naszą stronę www i Facebook) przekażemy ostateczną informację o sposobie i terminie odebrania lub przekazania nagród.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy! 

Marcin Bienioszek

 

Sprawozdanie z powiatowych konkursów POPP 2020