Słoneczny Tydzień 2022 – relacja z imprez POPP

wpis w: Bez kategorii | 0

Zawody wędkarskie „Taaka ryba!” i Turniej Tenisa Stołowego to dwie sportowo-rekreacyjne imprezy, które w tym roku zorganizowała nasza placówka w ramach Powiatowego Tygodnia Osób Niepełnosprawnych  „Słoneczny Tydzień 2022”.

Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła uczestnikom zawodów wędkarskich na łowisku w Wiśle Małej, którego gospodarzem jest koło PZW nr 44 w Pszczynie.

W zawodach udział wzięło 20 zawodników. Każdy z nich mógł liczyć na pomoc opiekuna, który zadbał o wszystko co potrzebne było do łowienia rybek. Po 2 godzinach wędkarskich zmagań poznaliśmy najlepszych tego dnia zawodników. Na zakończenie zawodów każdy z zawodników otrzymał upominek i pamiątkowy dyplom. Tradycyjnie nie mogło zabraknąć ciepłego posiłku, o który zadbał ZS nr 3 w Pszczynie a przygotowali członkowie koła PZW nr 44 w Pszczynie.  Organizatorem zawodów byli:  POPP w Pszczynie, ZS nr 3 w Pszczynie, Koło wędkarskie PZW nr 44 w Pszczynie. Nagrody ufundowali: Sklep zoologiczny-wędkarski-militaria w Pszczynie na ulicy Bratniej 1 i Hurtownia Elektryczna BP ELEKTRO w Pszczynie na ulicy Broniewskiego 8.

Poniżej lista zawodników:

1m – Bartosz Górecki (1370 g)
2m – Krzysztof Klimowicz (1230 g)
3m – Przemysław Gawlik (1090 g)
4m – Marcin Stencel (650 g)

Wojciech Lis (640), Kajetan Budniok (630), Mateusz Dygant (610), Nikodem Słowik (560), Fabian Włoszek (480), Agnieszka Jaczmińska (300), Łukasz Pękała (240), Łukasz Pasek (170), Krzysztof Sikora i Jan Kaczmarczyk (60), Michał Farana, Piotr Goliasz i Łukasz Pietras (0).

Serdeczne podziękowania składamy członkom koła wędkarskiego PZW nr 44 w składzie: Dariusz Niderla (Przewodniczący), Bogusława Pinocy (sekretarz), Mateusz Tendera (Kapitan sportowy), Mariusz Baran (Instruktor młodzieży) i Krzysztof Brembor – za czynną pomoc w organizacji zawodów. Bardzo serdeczne dziękujemy panu Łukaszowi Jarczokowi, który w każdej edycji bezinteresownie pomaga w sprawnym przeprowadzeniu zawodów!

Zawody w tenisie stołowym odbyły się na sali gimnastycznej w SP 1 w Pszczynie. Udział wzięło 20 zawodników w kategorii mężczyzn i kobiet.

Niespełna dwugodzinna gra przysporzyła zawodnikom wiele emocji i radości. Jak co roku sędzia główny zaproponował „Brazylijski” system rozgrywek, który wyłonił najlepszych tenisistów. W kategorii kobiet – 1m zdobyła Katarzyna Hetmańska pokonując w finale Marzenę Cibor, trzecie miejsce zdobyła Anna Bloch, która pokonała Bernadetę Gondzik.

Wśród mężczyzn zwyciężył Dominik Kubański, który w finale pokonał Marka Pietra…z którym przegrał pierwszy mecz na rozpoczęcie zawodów. Miejsce trzecie „ugrał” Mirosław Machulec ogrywając po raz drugi w turnieju Adriana Kaszę. Każdy z zawodników otrzymał upominek oraz pamiątkowy dyplom za udział w turnieju.

Organizatorem turnieju byli: POPP (pan Wojciech Magulski) i SP 1 w Pszczynie. Podziękowania za udostępnienie sali gimnastycznej kierujemy do dyrektora SP 1 pana Witolda Wiktorczyka. W sprawnym przebiegu turnieju pomogli również uczniowie PZS 1 w Pszczynie.

Fundatorami upominków byli POPP i Hurtownia Elektryczna BP ELEKTRO w Pszczynie na ulicy Broniewskiego 8.

Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w zawodach wędkarskich i turnieju tenisa stołowego. Niezmiernie miło było nam spotkać się z wami po dwuletniej przerwie i mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie wrócimy do łowienia rybek i gry w tenisa oraz turnieju piłki nożnej halowej, który w tym roku z powodu braku chętnych drużyn – nie został rozegrany.