Słoneczny Tydzień 2024 – relacja z turnieju tenisa stołowego i zawodów wędkarskich.

wpis w: Bez kategorii | 0

Słoneczny Tydzień 2024 – relacja z turnieju tenisa stołowego i zawodów wędkarskich.

Sportowo-rekreacyjne imprezy w ramach XXIII Powiatowego Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Słoneczny Tydzień” za nami. Jak co roku towarzyszyła nam miła i wesoła atmosfera oraz w przypadku zawodów wędkarskich – piękna wiosenna pogoda.

Rywalizację rozpoczęliśmy w poniedziałek 20 maja XIX Turniejem Tenisa Stołowego który jak co roku odbył się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie. Zawody otworzył dyrektor szkoły Pan Witold Wiktorczyk życząc wszystkim dobrej zabawy i jak najlepszych wyników.

– wśród kobiet
I miejsce zajęła Anna Bloch (Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej w Pszczynie), II miejsce Barbara Pacyna (Dom Pomocy Społecznej w Pnie) i III miejsce Dorota Hutyra (Świetlica Terapeutyczna w Piasku).

– wśród mężczyzn

I miejsce wywalczył Zbigniew Banasiewicz (Dom Pomocy Społecznej w Pszczynie), II miejsce zajął Piotr Żbik (Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej w Pszczynie) a III miejsce Michał Krakowski (Zespół Szkół nr 3 Pszczyna).

Dyplomy i nagrody wręczył Marcin Bienioszek dyrektor POPP w Pszczynie.

Dzień później w pięknych okolicznościach przyrody jakim jest łowisko w Wiśle Małej Koła PZW nr 44 w Pszczynie spotkaliśmy się aby przeprowadzić XIX Zawody Wędkarskie „Taaka ryba”, w których udział wzięło prawie 30 uczestników. Na zakończenie zawodów na wszystkich czekała pieczona kiełbaska przygotowana przez ZS nr 3 w Pnie i wręczenie dyplomów, pucharów oraz drobnych upominków.

Poniżej zawodnicy którym udało się złowić rybki:

1 miejsce – Marcin Stencel z Zespołu Szkół nr 3 w Pnie (3745 g)
2 miejsce – Krystian Faruga i Dominik Walczyk (2100 g)
3 miejsce – Łukasz Lidak z ZS3 (2000 g)
4 miejsce – Dominik Nowak-Rybus, Fabian Kliczak i Nikodem Słowik z ZS3 (860 g)
5 miejsce – Miłosz Folek, Piotrek Kania i Basia Janosz z ZS3 (645 g)
6 miejsce – Kajetan Budniok i Mateusz Kloc z ZS3 (370 g)

Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczyli panowie Dariusz Niderla prezez PZW nr 44 w Pszczynie, Grzegorz Kuczera dyrektor ZS NR 3 w Pszczynie oraz Marcin Bienioszek dyrektor POPP w Pszczynie.

Serdeczne podziękowania składamy zarządowi Koła PZW nr 44 w Pszczynie które od wielu lat wspiera organizację tych zawodów, udostępniając obiekt i pomagając uczestnikom w łowieniu rybek oraz sponsorowi nagród firmie P.H.U INSTAL-SANIT Robert Krzuś.

Osoby pomagające w przeprowadzeniu zawodów:
Marian Kania, Zbigniew Krymkowski, Błażej i Piotr, Joanna Szczygieł, Stanisław Farana, Robert Biel, Dariusz Niderla, Jan Goc, Janusz Bocheński, Mariusz Baran i Łukasz Jarczok.

więcej aktualności