Słoneczny Tydzień z POPP – relacja
Poniedziałek 18 maja 2026 r.
Turniej tenisa stołowego organizowany jest od wielu lat w sali gimnastycznej w SP 1 w Pszczynie. Wydarzenie otworzył dyrektor tejże szkoły pan Witold Wiktorczyk. Rozgrywki przebiegały w dwóch grupach do 2 wygranych setów do 11 pkt. W grupie kobiet najlepsza okazała się Emilia która pojawiła się po raz pierwszy na turnieju i w finale pokonała ubiegłoroczną zwyciężczynię. W grupie panów po raz trzecie z rzędu nie miał sobie równych Piotr Banasiewicz. Zwycięzcy w obu kategoriach otrzymali nagrody rzeczowe a każdy z uczestników medal oraz pamiątkowy dyplom.
KOBIETY
1m – Ewelina Golus (Caritas Matka Boża Różańcowa – ŚDS w Grzawie)
2m – Barbara Pacyna (Dom Pomocy w Pszczynie)
3m – Angelika Pawlak (Dom Pomocy w Pszczynie)
MĘŻCZYŹNI
1m – Piotr Banasiewicz (Dom Pomocy w Pszczynie)
2m – Dominik Kubański (Caritas Matka Boża Różańcowa – ŚDS w Grzawie)
3m – Adrian Kasza (Ośrodek Matka Boża Różańcowa Warsztaty Terapii Zajęciowej w Pszczynie – os. Stara Wieś)
Dziękujemy panu Wojciechowi Magulskiemu za pełnienie roli sędziego głównego turnieju oraz uczniom z PZS1 w Pszczynie którzy sędziowali wszystkie spotkania. Panu dyrektorowi SP 1 w Pszczynie za gościnność i współorganizację zawodó
Wtorek 19 maja 2026
Zawody wędkarskie zgromadziły ponad 30 uczestników, którzy po krótkim powitaniu przez pana Marcina Bienioszka dyrektora POPP przystąpili do łowienia, które jak się okazało nie dla wszystkich drużyn było owocne. Po 2.5 godzinie poznaliśmy zwycięskie drużyny którym udało się złowić największą wagę ryb. Miejsce 1 zajęły Dorota Hutyra i Dominka Pękała z PSONI w Piasku z wagą 8.52 kg, miejsce 2 zajęli Agnieszka Czyż i Tomasz Buczek również z PSONI z Piasku i miejsce 3 zajęła drużyna w składzie Fabian Klimczak, Bartek Nowak i Witold Siudy z waga ryb 4.44 kg. Trzy najlepsze drużyny otrzymały pamiątkowe puchary. Dyplomy i nagrody rzeczowe otrzymali wszyscy uczestnicy zawodów.
Podziękowania kierujemy do zarządu PZW 44 Koła Wędkarskiego w Pszczynie, które od wielu lat gości nas na swoim łowisku w Wiśle Małej umożliwiając przeprowadzenie zawodów oraz dla Zespołu Szkół nr 3 w Pszczynie za przygotowanie poczęstunku.
Nie możemy zapomnieć o wędkarzach z PZW 44 i pozostałych którzy wspomagają drużyny w łowieniu ryb.
Fot. Własne.
Film: POPP.
więcej aktualności

Poznaliśmy laureatów powiatowego konkursu z matematyki
Magda, Antek, Piotr, Roksana i Amelia zostali laureatami w Powiatowym Konkursie na Prezentację multimedialna/film z matematyki.

Plener malarski koła plastycznego w pszczyńskim Skansenie
Młodzi artyści z koła plastycznego w POPP promowali bezpłatne zajęcia podczas pleneru malarskiego w czasie trwania „Małego Brzyma” w pszczyńskim Skansenie…

Radość i Piano-Forte w katowickim NOSPR
Zespół Dziecięcy Radość i chór Piano-Forte wystąpiły w niedzielne popołudnie 31 maja w koncercie w katowickim NOSPR.
