Sukces podopiecznych POPP na Świętośpiewaniu w Suszcu
Antonina Stroka i Gabrysia Wiera zostały laureatkami w konkursie Piosenki Zimowej i Świątecznej “Świętośpiewanie”.
Antonina zaprezentowała znaną nam już piosenkę pt. „wiatłość świata” w nieco innej wersji tj. na flet poprzeczny i acapella. Gabrysia przy akompaniamencie pani Natali Sajdok zaśpiewała piosenkę pt. „Jam jest dudka” ze zbioru Jana Kaszyckiego. W przypadku Antoniny jury miało łatwe zadanie gdyż w kat. młodzież i osób dorosłych była jedynym uczestnikiem. Wykonanie utworu zachwyciło jury a w szczególności pana Szymona Pałyza z zespołu Chłodno, który zaprosił Antosię do wspólnego nagrania tego utworu w studio nagrań. Gabrysia zajęła III miejsce w kat. wykonawców z klas I-III. Gabrysia jest podopoieczną pani Danuty Abramnowicz-Heczko, która przygotowała ją do występu a Antosia uczy się śpiewu pod okiem pani Joanny Gajdy.
W konkursie udział wzięli jeszcze Lilianna Miczek z akompaniamentem pani Natali Sajdok i dute gitarowo-fletowy Igor Piesiur oraz Bartosz Pustelniki, którymi opiekuje się pani Katarzyna Machnik.
Oprócz finalistów na scenie mogliśmy zobaczyć i wysłuchać krótkiego koncertu zespołu Rushed pod opieką pani Joanny Gryz.
Bardzo dziękujemy wszystkim naszym podopiecznym oraz nauczycielom za profesjonalnie przygotowany repertuar.
Pełne wyniki konkursu tutaj – kliknij.
Obszerna galeria zdjęciowa autorstwa Andrzej Grynpeter Fotografia – kliknij tutaj
Organizatorem „Świętośpiewania” był Gminny Ośrodek Kultury w Suszcu przy współpracy z POPP.
Występy oceniało jury w składzie:
Dominika Kierpiec-Kątny (Ślónsko Bajarka) Szymon Pałyz (zespół Chłodno i Szymon Cichoń (dyrgent Chór Canticum Novum)
Fot. Andrzej Grynpeter Fotografia.
Filmowo: POPP
więcej aktualności

Poznaliśmy laureatów powiatowego konkursu z matematyki
Magda, Antek, Piotr, Roksana i Amelia zostali laureatami w Powiatowym Konkursie na Prezentację multimedialna/film z matematyki.

Plener malarski koła plastycznego w pszczyńskim Skansenie
Młodzi artyści z koła plastycznego w POPP promowali bezpłatne zajęcia podczas pleneru malarskiego w czasie trwania „Małego Brzyma” w pszczyńskim Skansenie…

Radość i Piano-Forte w katowickim NOSPR
Zespół Dziecięcy Radość i chór Piano-Forte wystąpiły w niedzielne popołudnie 31 maja w koncercie w katowickim NOSPR.
