Zagrali w tenisa stołowego i łowili rybki w ramach Słonecznego Tygodnia 2023

wpis w: Bez kategorii | 0

Turniej tenisa stołowego i zawody wędkarskie „Taaka ryba!” to dwie sportowo-rekreacyjne imprezy, które od wielu lat organizuje POPP w ramach Powiatowego Tygodnia Osób Niepełnosprawnych  pn. „Słoneczny Tydzień”. W tym roku obie imprezy odbyły się przed oficjalnym terminem rozpoczęcia Słonecznego Tygodnia, który odbywać się będzie od 29.05-02.06.2023.

W obu imprezach dopisała frekwencja i emocje. Szczególnie mecze finałowe w tenisie stołowym w obu kategoriach trzymały w napięciu do ostatniej piłki. Zawody w tenisie stołowym jak co roku odbyły się w sali gimnastycznej SP1 w Pszczynie za co pragniemy bardzo podziękować dyrektorowi tej szkoły panu Witoldowi Wiktorczykowi. Za bardzo sprawne pod względem technicznym przeprowadzenie zawodów dziękujemy nauczycielowi PZS1 w Pszczynie panu Wojciechowi Magulskiemu i uczniom którzy pełnili rolę sędziów.

Klasyfikacja końcowa zawodów:

Kategoria kobiety:                                                                                Kategoria mężczyzni;
1.Dorota Hutyra                                                                                    1.Zbigniew Bortnik
2.Anna Bloch                                                                                         2.Dominik Kubański
3.Marzena Rakowska                                                                          3.Alan Krakowski

Uczestnicy zawodów wędkarskich spotkali się tradycyjnie na łowisku w Wiśle Małej, którego gospodarzem jest koło PZW nr 44 w Pszczynie.

W zawodach udział wzięło niespełna 30 zawodników. Każdy z nich mógł liczyć na pomoc opiekuna, który zadbał o wszystko co potrzebne było do łowienia rybek. Po 2 godzinach wędkarskich zmagań poznaliśmy najlepszych tego dnia zawodników. Na zakończenie zawodów każdy z zawodników otrzymał medal, dyplom i drobny upominek. O ciepły  posiłek zadbał ZS nr 3 w Pszczynie. Organizatorem zawodów byli:  POPP w Pszczynie, ZS nr 3 w Pszczynie, Koło wędkarskie PZW nr 44 w Pszczynie. Nagrody ufundował: Sklep zoologiczny-wędkarski w Pszczynie na ulicy Bratniej. Poniżej lista zawodników ze złowionymi rybkami:

1m – Dorota Hutyra (4,63 kg.)
2m – Piotr Kania, Marcin Stencel i Mateusz Wicherek (3.49 kg.)
3m – Michał Farana (3,07 kg.)

Łukasz Nowak (2,64 kg)
Jarosław Wrześniewski (2kg.)
Łukasz Pasek (1.98 kg.)
Szymon Zmełty (1,63kg.)
Przemysław Gawlik (1,49kg.)
Kajetan Budniok, Łukasz Lidak i Alan Krakowski (0,86kg.)

Serdeczne podziękowania składamy członkom koła wędkarskiego PZW nr 44 w składzie: Dariusz Niderla, Bogusława Pinocy, Mariusz Baran, Jan Goc, Krzysztof Jurczyga i Krzysztof Brembor – za czynną pomoc w organizacji zawodów oraz panom: Łukaszowi Jarczokowi, Stanisławowi Farana, Marianowi Kania, Robertowi Biel za pomoc w łowieniu rybek.