Zajęcia rowerowo-kolarskie w POPP.

wpis w: Bez kategorii | 0

Z dniem 1 września 2021 roku rozpoczęliśmy współpracę z Uczniowskim Klubem Sportowym AVATAR Kobielice, który od wielu lat prowadzi zajęcie/treningi z młodymi adeptami kolarstwa. Podopieczni trenera Rafała Sekty od kilku lat odnoszą znaczące sukcesy podczas wyścigów kolarskich na terenie Polski oraz za granicą. Wśród zawodników są medaliści Mistrzostw Polski i wielu prestiżowych wyścigów na szosie i w terenie (cross). Współpraca UKS AVATAR Kobielice i POPP polega na organizacji bezpłatnych zajęć pozaszkolnych dla grup początkujących, które w sezonie wiosna, lato, jesień przy sprzyjającej pogodzie odbywają na terenie sołectwa Kobielice, tamtejszej szkoły podstawowej, w zimie w sali gimnastycznej tejże szkoły oraz na basenie w PZS2 w Pszczynie. Zajęcia młodszych zawodników na rowerach MTB odbywają się poza Kobielicami min. tereny leśny przy Pałacu Bażantarnia w Porębie oraz w Beskidach. Uczestnicy zajęć mają również okazję rywalizować w zawodach na terenie województwa śląskiego, w trakcie których zdobywają potrzebne doświadczenie. Filmiki z tych zajęć i zawodów znajdują się poniżej.

 

Polecamy stronę klubu na facebooku gdzie można znaleźć aktualne wiadomości i wyniki zawodników.

Podczas zajęć dzieci i młodzież uczą się współpracy w grupie, partnerstwa w peletonie, a także kształtowanie cech charakteru niezbędnych aby zostać tym najlepszym.

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci oraz młodzież do udziału w zajęciach, które prowadzą panowie Rafał Sekta i Wojciech Magulski. W zajęciach czynnie uczestniczą rodzice, których pomoc w trakcie zajęć jest nieoceniona.

Pamiętajmy, że jazda na rowerze to jedna na najpopularniejszych form aktywnego wypoczynku!

Poniżej krótki filmik przedstawiający zajęcia grupy początkującej oraz kolarskiej.

 

Fot&Video: POPP