Plastyczno-sportowo-chóralne ferie w POPP

wpis w: Bez kategorii | 0

W czasie minionych ferii zimowych nasi nauczyciele prowadzili zajęcia w swoich kołach ale i te wychodzące poza grono stałych uczestników zajęć.

Do takich z pewnością zaliczyć można  warsztaty plastyczne dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych pisaliśmy tutaj > TUTAJ

Stali uczestnicy zajęć plastycznych (+ grupa dzieci z zajęć arteterapii) ze Szkoły Podstawowej w Czarkowie udali się w czwartek 19 stycznia do Muzeum Zamkowego w Pszczynie aby wziąć udział w zajęciach z przewodnikiem. Pani przewodnik zainteresowała dzieci dziejami zamku, przybliżając życie toczące się na historycznym dworze magnackim. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowieści, wybierając pomieszczenie lub motyw do szkicowania z natury. Rysunek ten będzie podstawą do pracy w pracowni plastycznej. Młodzi Plastycy wezmą udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursy MOJA PRZYGODA W MUZEUM 2023.
Uczestnictwo w konkursie umożliwia zaprezentowanie w formie plastycznej wrażeń i emocji, które towarzyszą dzieciom podczas zwiedzania ekspozycji muzealnych. Inspiracjami do stworzenia prac stały się żyrandole, wazy, zbrojownia, gabinet księcia, sala lustrzana jak również obrazy i historie mieszkańców. Opiekę nad grupą sprawowały panie: Anna Haka – Otręba i Joanna Gajda.

W pierwszy poniedziałek ferii Koło Młodego Przyrodnika „„Co piszczy w trawie” ze Szkoły Podstawowej w Radostowicach udało się na Kozią Górkę w Bielsku-Białej o czym pisaliśmy > TUTAJ

Uczestnicy zajęć sportowo-rekreacyjnych również spędzali czas bardzo aktywnie. Młodzi judocy pod opieką pani Anny Żemły-Krajewskiej odwiedzili FlyPark w Radlinie aby wyszaleć się na trampolinach i zjeżdżalniach.

 

Licealiści z I LO Chrobry skorzystali z oferty imprez w ramach ferii z POSiRem biorąc udział w turniejach gier drużynowych o których można przeczytać poniżej. Opiekunem drużyn był pan Artur Zemlak.

Turniej Futsalu Reprezentacji Szkół Ponadpodstawowych

XI Młodzieżowy Turniej Piłki Nożnej „Dzikich Drużyn”

XII Młodzieżowy Turniej Trójek Siatkarskich

 

W niedzielę 22 stycznia w Kościele Wszystkich Świętych w Pszczynie chór Per Spasso zaprosił mieszkańców Pszczyny do wysłuchania koncertu kolędowego o którym można przeczytać TUTAJ